مقالات

مهارت برقراري رابطه‌ي موثر

مهارت برقراري رابطه‌ي موثر

مهارت برقراري رابطه‌ي موثر

 جلال مرادی

روانشناس بالینی

آيا تا به‌حال فكر كرده‌ايد كه چرا با ديگران ارتباط برقرار مي‌كنيم؟

همه ما از اطرافيان خود انتظار داريم در هنگام بروز مشكلات به ما كمك كنند. ما دوست داريم ديگران در خوشي‌ها و نگراني هايمان شريك شده و ما در مسير رشد و كمال ياري دهند. ارتباط موثر موجب شكوفايي انسان مي‌شود. ما با ايجاد ارتباط هويت خود را پيدا كرده، پيوندهاي خود را عميق‌تر ساخته و مشكلات را رفع مي‌كنيم.

برقراري ارتباط با ديگران بسياري از نيازهاي ما را برطرف مي‌سازد. از همان ابتدا نوزاد براي زنده ماندن بايد به ديگران بفهماند كه گرسنه است يا دردي دارد و ديگران نيز نياز او را برطرف سازند؛ چون در غير اين‌صورت نوزاد خواهد مرد!

ارتباطات، نيازهاي اوليه ي ، امنيت و آرامش را برطرف مي‌كند زيرا ما نياز به معاشرت با ديگران و پذيرش و تاييد آنها داريم . نقطه‌ي مقابل آن نياز ، تنهايي است كه احساس دردناكي است. ارتباط از ابزارهايي است كه به كمك آن مي‌توانيم بفهميم چه كسي هستيم و چه كسي مي‌توانيم باشيم؟ ما نظر و برداشت ديگران در مورد خويش را جويا شده و اين فرايند نگريستن به خود از دريچه‌ي چشم ديگران تا ابد ادامه دارد.از طريق ارتباط ، پيام‌هاي خود را به ديگران منتقل مي‌كنيم و پيام‌هاي آن را دريافت مي‌كنيم.

 

اصول ارتباطي

  • ما نيازمند برقراري ارتباط هستيم. هرگاه افراد دور هم جمع شوند با يكديگر ارتباط برقرار مي‌كنند؛ زيرا‌آنچه انجام داده و مي‌گوييم و انجام نداده و نمي‌گوييم توسط ديگران تفسير مي‌شود.ما پيوسته با ديگران ارتباط داريم، چه قصد ارتباط داشته باشيم و چه نداشته باشيم.
  • ارسال و دريافت پيام داريم زيرا كلماتي كه برزبان مي‌آوريم، بيشتر از آنچه تصور مي‌كنيم حاوي پيام هستند. حجم و آهنگ صدا ، نوع نگاه كردن ، وضعيت ايستادن و … همگي به شنونده كمك مي‌كنند تا كلمات ما را تفسير كنند و پيام آن را دريابند.
  • ارتباط در واقع همان پيامي است كه دريافت مي‌شود نه آن پيامي كه ارسال شده است.بسيار اتفاق افتاده است كه يك پيام به آساني مغاير با منظور ما دريافت مي‌شود.به بياني ديگر، صرفاً حسن نيت ما در ارسال پيام كافي نيست، بلكه عملكرد و بيان ما بايد نيت خير خواهانه‌مان را منتقل كند.
  • آغاز پيام، نحوه‌ي ارتباط را تعيين مي‌كند. تنها، چند كلمه اول صحبت ما مي‌تواند باعث ايجاد نوعي بي‌اعتنايي، عدم توجه، عصبانيت، حالت تدافعي و عدم پذيرش توسط مخاطبان‌مان گردد. پس قسمتي از موقعيت هر نوع پيام به نحوه‌ي آغاز آن پيام بستگي دارد.
  • ما بايد همان گونه كه پيام‌ها را دريافت ‌مي‌كنيم، آنها را ارسال نماييم. يك ارتباط موفق داراي دو عنصر اساسي است. دادن اطلاعات مفيد و گرفتن اطلاعات مفيد. ما مي‌خواهيم نظر خود را به وضوح و خيلي روشن براي ديگران بيان كنيم، اگر همه‌ي كارمان فقط اين باشد در اين‌‌صورت هيچ‌گونه ارتباطي برقرار نمي‌شود.
  • براي ايجاد يك رابطه‌ي موفق بايد نظرات ديگران را نيز به وضوح دريافت كرده نقطه نظرات طرف مقابل رابشنويم و درك كنيم.

 

موانع برقراري ارتباطي

در برون و برون موانعي وجود دارد كه باعث محدود كردن ارتباطات ما و ارتباطات صحيح را مختل مي‌سازند علاوه براين تفاوت‌هاي فرهنگي، قومي، نژادي، خانوادگي نيز از جمله سدهاي ارتباطي هستند.

موانع دروني يا ذهني زماني بوجود مي‌آيد كه نتوانيم واقعيت‌هاي بيروني را به همان شكلي كه اتفاق مي‌افتد درك كنيم.

هرچه باورها و عقايد و به طور كلي ساختارهاي ذهني ما منعطف تر باشد و بتواند به طور مناسب با شرايط و موقعيت‌ها تغيير كند به همان ميزان احتمال در ك واقعي رويدادها بيشتر شده، امكان خطاهاي شناختي نيز كمتر خواهد شد.

بنابراين هر وقت احساس كرديدكه با يك شخص حقيقي حرف نمي‌زنيد بلكه با تصويري كه از او درذهنتان ساخته‌ايد در حال گفت و شنود هستيد. چند لحظه درنگ كنيد و بيانديشيد كه چه عقيده‌اي در ذهن شما حاكم است؟ آنگاه به ارزيابي و پالايش پندارهاي غلط بپردازيد ايده‌هاي نادرست را حذف كرده و به جاي آن اعتلاي برخواسته از منطق و تجربه را بنشانيد. پس بكوشيد كه مردم و امور گوناگون را همان‌ طور كه هستند، مشاهده‌كنيد.

 

 

 

ساير موانع ارتباطي عبارتند از:

ارزيابي شتاب زده‌، نتيجه گيري عجولانه، پيشداوري ، تفكرقالبي و كليشيه‌اي ، تعصب، افكار خشك، بزرگ‌نمايي، تعميم.

(اين مهارت به فرد كمك مي‌كند تا بتواند نظرها ، عقايد، خواسته‌ها ، نيازها و هيجان‌هاي خود را ابراز و به هنگام نياز از ديگران درخواست كمك و راهنمايي نمايد.

مهارت تقاضاي كمك و راهنمايي گرفتن از ديگران در مواقع ضروري از عوامل مهم يك رابطه‌ي سالم است).  

نوشته شده در گروه: مهارت های زندگی, مهارت های زندگی

ارسال دیدگاه (۰) ↓

ارسال دیدگاه