مقالات

مصاحبه با آقای عقیل فردی کارشناس معارف اسلامی

23 سال سابقه تدریس در معتبر ترین مراکز آموزشی کشور

مولف کتب دین و زندگی انتشارات تخته سیاه، قلم چی، نهالدانش، هامون و …

استاد دانش آموزان تک رقمی کنکور

خانم ساغر فرهادی              رتبه 1

آسیه صفر پور                      رتبه 1

ساناز یزدان پناه                   رتبه 1

نازنین برهمن                      رتبه 5

آناهیتا انزوایی                     رتبه 8

سپیده عرب                        رتبه 10

شمیم شفیعون                   رتبه 9

مونا حاجی علی محمد         رتبه 4

 

مصاحبه با کارشناس دین و زندگی آقای عقیل فردی

1- میزان تاثیر گذاری درس دین و زندگی در کنکور و رتبه بندی داوطلبان چقدراست ؟

ج: پیچیدگی این درس بیشتر در قسمت آیات و دریافت مفهوم و پیام آنها می باشد. ضمن اینکه در متن درس نکات ریز کنکوری از درجه اهمیت بسیار بالایی برخوردارند.

با این حال بسیاری از داوطلبان از این درس به راحتی عبور می کنند و توهم ساده بودن دین و زندگی بسیاری از آنها را به سمت مطالعه نزدیک به کنکور سوق می دهد.

این طرز تفکر سبب می شود تا این درس بسیار مهم از پیش برنده تلقی شود.

تغییراتی که در طی سالهای اخیر در سبک سوالات بوجود آمده است ، سبب شده تا قدرت درگیری داوطلب با این درس کم شود. کنکور دین وزندگی به شدت درحال مفهومی شدن است و متاسفانه کمبود دبیر مجرب نیز مزید بر علت شده است .

2- به نظر شما ساعت مطالعه هر داوطلب کنکور در این درس از تابستان تا کنکور چگونه باید باشد و چه مقدار از این ساعات باید صرف تست زنی شود؟

ج: در تابستان هر داوطلب در طول هفته باید از 3 بسته آموزشی در مدت زمان یک ساعت و سی دقیقه که جمع آن در هفته به چهار ساعت و سی دقیقه می رسد استفاده کند.

که دو بسته آن شامل مطالعه درس و درگیری با مفاهیم و آیات و روایات و بخش سوم فقط به تست زنی اختصاص دارد. اما بنا به دلایلی که در جلسات بعدی ذکر خواهم کرد چون فضا برای تست زنی فراهم نیست ، هر سه بسته را برای مطالعه و یادگیری در نظر می گیریم.

3- روش برخورد با آیات و پیام آنها که اکنون به عنوان یک چالش جدی برای داوطلبین مطرح است را چه می دانید؟

ج: به اشتباه خیلی از دانش آموزان و گاه معلمان آنان ، مستقیما سراغ آیات هر درس نرفته و بدون درک مطلب درس ، با حجم عمده ای از پیام آیات در کنار خود آیات و ترجمه های آنها مواجه می شوند . که به نظر اینجانب ابتدا باید متن فارسی درس بطور کامل خوانده ، تفهیم ، تکرار و تثبیت شود سپس جای ترجمه های خالی آیات در کتاب پر شده و برگزیده مفاهیم درس که کاملا مرتبط با آیات است در کنار آیات جایگزین شود ، آنوقت مشاهده می کنیم که پیام آیات چیزی جز چکیده متن فارسی درس نیست که با چند بار خواندن ملکه ذهن میشود.

4- از شما می خواهیم که داوطلبان ما را در طول سال درزمینه این درس یاری کنید ، میخواهیم این قول را از شما بگیرم که با توجه زمانهای مختلف تا کنکور که شرایط خاص آموزشی روانی داوطلبان را به همراه دارد یار این مرکز برای آنان باشید.

ج : از دعوتتان متشکرم وبا نهایت خوش وقتی و تشکر در خدمت هستم .

5- همیشه یه جمله خوب برای کنکوری ها دارید لطفا برای شروع همکاری با این مرکز و داوطلبانش یکی را به دلخواه عنوان فرمائید.

ج: چون زمان شروع این ترنمنت آموزشی سنگین هست و ممکن است در مسیر خیلی ازافراد کم بیاورند این جمله همیشگی ام را تقدیم شما و داوطلبانتان می کنم:

راه برو خسته شدی بدو

نوشته شده در گروه: مصاحبه ها

ارسال دیدگاه (۰) ↓

ارسال دیدگاه