مقالات

عمر جاودان به کمک هوش مصنوعی

FEB09D7A-44C5-4FDF-935E-F1DBC4515EE3

🔹️🔹️عمر جاودان به کمک هوش مصنوعی🔹️🔹️

🔘پژوهشگری به نام یوجینا کیدا موفق به ساخت برنامه‌ای شده است که بر اساس هوش مصنوعی و با بهره‌گیری از سوابق گفتگوها و فعالیت‌های مجازی یک فرد در دنیای مجازی، ذهن او را بازسازی کرده و فعالیت‌های مشابه انجام دهد.

▫️رومن مازورکنو (Roman Mazurenko) در اواخر سال ۲۰۱۵ طی یک حادثه رانندگی کشته شد و دوست او یوجینا کیدا (Eugenia Kyda) که در اواخر دهه بیست‌سالگی خود به سر می‌برد، خود را درگیر متن‌های نوشتاری که با رومن در قالب چت، ردوبدل کرده بود، یافت. وی در دنیای مجازی بسیاری از صفحات دوستش را دنبال می‌کرده و پس از مرگ وی نیز به بازخوانی تمام این گفتگوها پرداخت.

▫️▫️رومن همیشه این ایده را مطرح می‌کرد که اطلاعات ما از خود فیزیکی ما فراتر رفته‌اند. به همین دلیل یوجینااطلاعات آنلاینی که ازدوستش باقی‌مانده بودراجمع‌آوری کرده ودراختیار دیگران قرارداد. دوسال قبل از مرگ ناگهانی رومن،یوجینا درراه اندازی شبکه لوکا (Luka) مشارکت داشت که در آن از هوش مصنوعی برای ساختن چت روم استفاده می‌شد. اولین محصول آن Yelp نام داشت که به کاربران توصیه‌هایی برای انتخاب رستوران متناسب می‌داد. پس از مرگ رومن، یوجینا متوجه شد که فناوری شرکت او می‌تواند برای اهداف دیگری نیز مورداستفاده قرار گیرد.

🔸️این روبات مبتنی بر هوش مصنوعی، رومبوت (Romanbot) نام دارد که بخشی از یک حوزه بزرگ‌تر تحقیق محسوب می‌شود که به‌صورت محاوره‌ای به‌عنوان ابداع افزوده شناخته می‌شود، در این تحقیقات دانشگاه‌ها و تکنولوژیست ها، روش‌هایی راکه ممکن است ذهن انسان راخوانده و اطلاعات آن را بارگیری، بازسازی و انتقال دهد، به شکل‌های دیگری موردبررسی قراردادند.

◾مایکل گرزیانو (Michael Graziano) استاد روان‌پزشکی و علوم اعصاب دانشگاه پرینستون در این رابطه می‌گوید: درنهایت می‌توان اطلاعات ذهن انسان را به محل دیگری منتقل کرد و این اطلاعات ذهنی مهاجرت‌پذیر هستند. این عمل درست مانند این است که فایل‌ها از یک دستگاه به یک دستگاه دیگر منتقل‌شده ودرقالب اطلاعات نگهداری شوند.درحقیقت به کمک پردازنده اطلاعات مغز، شما قادر به کپی ذهن و اجرای آن در سخت‌افزارهای دیگر خواهید بود.

https://t.me/razmosaver

نوشته شده در گروه: بیشتر بدانیم& بیشتر بخوانیم, مقاله

ارسال دیدگاه (۰) ↓

ارسال دیدگاه