مقالات

شادی

CBD5B50C-38CE-47E7-A3D1-94C49DFF34B2

🔶 شادی چه ارتباطی با سلامتی‌ دارد؟
🔹 میگنا: اگر یک نظرسنجی از همه‌ مردم انجام شود بیشتر آن‌ها، افزایش کارآمدی، خلاقیت و موفقیت را به افزایش شادی ترجیح می‌دهند و این واقعیت تا حدود زیادی به غریزه‌ افراد برای دنبال کردن چیزهایی مانند موفقیت و کامیابی، شهرت، پرستیژ و … برمی‌گردد، نه شادی و رضایت درونی؛ اما مطالعات زیادی که در مورد اثر شادی در زندگی و سلامتی انجام شده، اهمیت آن را کاملاً نشان داده است، مخصوصاً از جنبه‌ سلامتی.

برای اینکه کمکتان کنیم شادی را به هر چیز دیگری ترجیح دهید در این مطلب به شما می‌گوییم که شادی چه تأثیری روی سلامتی‌تان می‌گذارد.

◻ شادی به سلامت قلبتان کمک می‌کند
تحقیقات نشان می‌دهد شادی در بهبود سلامت قلب نقش دارد چون ضربان قلب را پایین می‌آورد و از فشارخون کم می‌کند. در مطالعه‌ای که در سال ۲۰۰۵ انجام شد، از افراد خواسته شد طی روز، چندین بار میزان احساس شادی خود را امتیازدهی کنند. بعد از سه سال آن‌هایی که گزارش کرده بودند شادترند، فشارخون و ضربان قلب بهتری نسبت به بقیه داشتند.

این یافته‌ها در طول زمان تقویت و تأثیر قابل توجه شادی بر سلامت قلب مشخص شد. به عنوان مثال، یک مطالعه در سال ۲۰۱۰ با بیش از ۲۰۰۰ شرکت کننده در کانادا انجام شد که در آن از افرادی خواسته بودند که شاد، عصبانی یا استرس داشتن‌شان در محل کار را با استفاده از شاخص‌هایی رتبه بندی کنند. این پاسخ‌ها بعد از یک دهه مورد بررسی قرار گرفتند.

محققان در این مطالعه به این نتیجه رسیدند که احتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی در افراد شادتر، کمتر بود…….. ادامه مطلب👇
http://www.migna.ir/article/46297/preview/

نوشته شده در گروه: تحلیل

ارسال دیدگاه (۰) ↓

ارسال دیدگاه