مقالات

سندرم پس از ارگاسم در مردان

۵۰۹۲۸۰۴۶-۳۲۹۱-۴۰۸۱-AF2F-9523FA75FD6B

جنسیت: مرد

وضعیت تاهل: متاهل

سال تولد: ۱۳۷۰

موضوع: روانشناسی

متن سوال : با سلام
بنده تازه عقد کردم و بعد از اولین رابطه دچار پوچی و ناراحتی شدم و حسی به همسرم ندارم در حالی که هم رابطه ی خوبی داشتیم و هم اینکه قبل رابطه خیلی دوسش داشتم
از این وضعیت به شدت نارحتم آیا این وضعیت گذرا است؟ در ضمن بنده اختلال وسواس فکری هم دارم و قرص سرترالین مصرف میکنم
در ضمن بنده قبل سکس خیلی شاداب هستم و با خانومم خوشم و راضی هستم از همه چی ولی بلافاصله بعد از ارضاء شدن دچار بی حسی میشم دیگه خانومم و حرفاش جذابیتی نداره برام و چون وسواس فکری دارم کلی فکر بد میاد به سرم کلی شک میکنم که خانوممو دوس دارم یا نه و کلی فکر منفی دیگه
درحالی که ۴ سال با خانومم دوست بودم و اینکه خودم پا پیش گذاشتم برای ازدواج
لطفا کمکم کنین زندگیمو نجات بدم
پاسخ:
سلام
محتمل ترین دلیل ان احتمال سندروم پس از ارگاسم باشد.
به گفته دانشمند عصب شناس مارسل دبلیو والدینگر Marcel W. Waldinger که در سال ۲۰۰۲، POIS را تسخیص داده و به عنوان یک بیماری معرفی کرد، علایم سندرم بیماری پس از ارگاسم و بلافاصله بعد از انزال شروع می شود، آبریزش بینی، گرفتگی بینی و مشکل در تکلم. دیگر عوارض شناخته شده POIS عبارتند از تحریک پذیری، عدم توانایی تمرکز، به هم ریختگی حافظه و افسردگی.
افرادیکه حداقل در ۹۰ درصد موارد بعد از ارضا شدن یک علامت یا بیشتر داشته باشند به احتمال زیاد جزو بیماران POIS طبقه بندی خواهند شدبه خصوص اگر علایم به مدت یک یا چند روز تا یک هفته دوام داشته و سپس به صورت خود به خود ناپدید شوند.
یک فرضیه به عدم تعادل شیمیایی در مغز اشاره دارد و محققین آلرژی به منی یا یک بیماری خود ایمنی را در آن دخیل می دانند و روانشناسان نیز دلائل روانی را مطرح کرده اند.

تشخیص مناسب و اقدام درمانی در کاهش سندرم موثر خواهد بود.
دکتر جلال مرادی
https://t.me/razmosaver

نوشته شده در گروه: پرسش و پاسخ

ارسال دیدگاه (۱) ↓

1 دیدگاه

  1. رویا سپتامبر 6, 2019

    سلام خسته نباشید.من یک دختر هستم و تمام علائم سندروم پس از ارگاسم در مردان رو دارم.بعد از ارگاسم تا یک هفته مغزم کار نمیکنه،تا حدودی سردرد و بدن درد دارم حالت آنفولانزا رو دارم بعضی مواقع معده درد و همیشه افسردگی و اضطراب میگیرم بعد از ارگاسم.باید چیکار کنم؟چرا این بیماری در مورد مردهاست؟پس مشکل من چیه؟

    پاسخ

ارسال دیدگاه