مقالات

رد درخواست ازدواج به دلیل تفاوت سلیقه

DCB83A49-43E2-4D1B-BDD2-A422542A5161

جنسیت: زن

وضعیت تاهل: مجرد

سال تولد: ۶۶

موضوع: روانشناسی

متن سوال : سلام وقت بخیر.

من یک دختر ۳۰ ساله هستم که ظاهر خوبی دارم و سه ماهه که دکتری گرفتم در یک دانشگاه کوچکی تدریس میکنم. د راین دانشگاه یک آقای ۳۷ ساله فوق لیسانس که هیات علمی آزمایشی اونجا هست و قبلا یک نامزدی ناموفق داشته و طلاق گرفته از من خواستگاری کرده به طریق مختلف: تماس چند باره خانواده و خودش. و از من خواسته برم اتاقش و ۱ ساعت صحبت کرده. مسئله ای که هست اینه که من اصلا نمیخوام با این آدم ازدواج کنم و بهشون هم گفتم که من فعلا قصد ازدواج ندارم ولی ایشون خیلی به من توجه می کنند و این منو اذیت میکنه و با وجودجواب نه من، باز هم پیگیره. طوری که دلم میخواد هر چه سریعتر ترم تموم شه.

من شرایط خیلی خوبی دارم از نظر تحصیلات و ظاهر. این شخص ۷ تا پسر هستند و یک خواهز و خیلی از نظر ظاهر بزرگ میزنه. کلا من تمایلی به ازدواج با خانواده پرجمعیت ندارم .
اصلا با ملاک های من سازگار نیست من یک همسر لاغر و بروز همیشه مد نظرم بوده که تو شرایط خودم بزرگ شده باشه برای من حتی سفید و مرتب بودن دندان ها ی طرف مقابل مهم هست.

میگه درامد اصلی من از این دانشگاه نیست و من تو تجارت خشکبار هستم و این شخص خیلی اعتماد به نفس داره، در حالیکه یه گوشی مدل خیلی قدیمی داره دندان های زرد و شاید یکی دو تا هم کشیده. ما ترک زبان هستیم ولی حتی لهجه ترکی حرف زدنشون هم ماله یکی از دهات اطراف شهرمون هست. میدونم دهاتی بودن عیب نیست ولی من همیشه دوست داشتم با یه خانواده اصیل شهر وصلت کنم.

شاید تنها مزیتشون زرنگ بودنشون و علاقمندی ایشون به من باشه و یک سری خصوصیات مردانه و با مرام بودن. منو مجبور به حرف زدن با خودش میکنه و دست بردار نیست. نمیدونم چی کار باید بکنم. از طرفی خودش هم اونجا مسئول حراست هست و با رئیس هم رابطه خوبی داره.

به نظر شما خواسته های من منطقی هست؟

خیلی ممنون
پاسخ:
سلام
اولین ملاک انتخاب ، پذیرش و علاقه به فرد است که شما این اقا را نتوانسته اید بپذیرید. بنابراین بهتر است از صحبت اجتناب کرده و به زندگی خود بپردازید.
دکتر جلال مرادی
https://t.me/razmosaver

نوشته شده در گروه: پرسش و پاسخ

ارسال دیدگاه (۰) ↓

ارسال دیدگاه