مقالات

داروهای افزایش شعور دارند می آین

CBE0E30B-9FC2-42D9-9AC0-39AA5E8FAC46

‌ 🔹️🔹️داروهای افزایش شعور دارند می آیند🔹️🔹️

🔘 انسانها وقتی به بزرگسالی می رسند مقدار هوش شان یعنی IQ، ثابت می ماند. اما توانایی ذهنی می تواند مدام افزایش یابد. توانایی ذهنی در حقیقت همان قدرت یادگیری، برنامه ریزی، استدلال، تصمیم گیری و قدرتِ به یاد آوردن می باشد.

▫️اگر IQ راهوش جامدوغیرقابل تغییرفرض کنیم توانایی تشخیص و شعور را می شود هوش مایع، تفسیر کرد.

▫️▫️کشف ژن هایی که به کارکرد مغز مربوط هستند با شناسایی ژن هایی « شبکه انیگما» شروع شد و ژن های دیگری که مستقیما بر روی مقدار IQ تاثیر می گذارند نیز کشف شده اند. اما رابطه مشخصی بین شعور و ژن ها در دست نبود. به طور عمومی، دانشمندان، با شعور بودن یک کودک را به حساب موقعیت خانوادگی و نحوه تربیت کودک می گذاشتند. برای همین است که کودکان خانواده هایی که وضع اقتصادی بهتری دارند تحصیلات عالیه بیشتری هم دارند.

▫️▫️این اواخر ولی دانشمندان ژنتیک توانستند بخشی از ژن ها را پیدا کنند که در یک حالت منتظر یا خاموش در بدن انسان ها وجود دارند که اگرشرایط مهیاباشدفعال میشوند و به انسانها توانایی ذهنی بیشتری می افزایند. در این زمینه دکتر Todd Lencz توانست یک منبع بزرگ از تنوع ژن را که از ۱۰۷ هزار نفر جمع آوری شده بود مورد تجزیه و تحلیل قرار دهد.تیم تحقیقاتی از همه شرکت کنندگان در سنجش ژنتیک خواست که سطح تحصیلات عالی شان را بنویسند.

▫️▫️محققین ضمن آنکه توانستند مجموعه ایی از ژن‌ها را کشف کنندکه برشعورما میافزایند، برای اولین باراین واقعیت راثبت کردندکه افزایش شعور بیشتر در آدمها از ترکیب مشترک تربیت و طبیعت می باشد. به عبارت دیگر، انسانهای زیادی هستند که به خاطر نداشتن امکانات و شرایط لازم، ژن های مربوط به شعور و تشخیص و ذهن خلاق شان، شکوفا نمی شود چون ژن های مربوط به این خواص، از حالت کما خارج نمی شوند.

◾بعد از کشف تاثیر ژن ها در افزایش هوشمندی، طبیعی است که قدم بعدی ساختن داروهایی است که ژنهای خفته و یا سرکوب شده را فعال می سازد و اگر شرایط مساعد باشد به آدمها قدرت تشخیص و شعور بیشتر عطا می کند.

✍منبع :sciencemag
https://t.me/razmosaver

نوشته شده در گروه: بیشتر بدانیم& بیشتر بخوانیم

ارسال دیدگاه (۰) ↓

ارسال دیدگاه