مقالات

تکنیک جدید ضد پیری که عمر انسان را به ۱۵۰ سال افزایش می‌دهد

۴۱۱۶۱۳۹B-61C6-4A00-8531-FCCE81213349

‌ 🔹️🔹️تکنیک جدید ضد پیری که عمر انسان را به ۱۵۰ سال افزایش می‌دهد🔹️🔹️

🔘با این کشف انسان ۱۵۰ سال عمر میکند.احتمالا تا ۵ سال دیگر قرص های مذکور ، اقتصادی و عمومی شوند ….

▫️دانشمندان و پژوهشگران دانشگاه نیو ساوت ولز (New South Wales) به سرپرستی پروفسور دیوید سینکلر (David Sinclair)، از اساتید دانشگاه هاروارد، موفق شدند روش ضد پیری جدیدی را ایجاد کنند که توسط آن انسان‌ها می‌توانند تا ۱۵۰ سال زندگی و اندامشان را احیا کنند. آنها درحال ‌توسعه یک فرایند جدید هستند که شامل برنامه‌ریزی مجدد سلول می‌شود.این تکنیک علاوه بر اینکه به انسان‌ها اجازه احیاء اندام‌هایشان را می‌دهد، به افراد معلول جسمی کمک می‌کند تا بتواند حرکت طبیعی خود را به دست آورند

پروفسور سینکلر در رابطه با این تکنیک جدید یادآورشد که این تکنیک علاوه براینکه به انسانها اجازه احیاء اندام‌هایشان رامی‌دهد،به افرادمعلول جسمی کمک می‌کند تا بتواند حرکت طبیعی خود را به دست آورند. این گروه تحقیقاتی در حال برنامه‌ریزی برای آزمایش‌های انسانی هستند که در حدود دو سال در نظر گرفته‌شده است.

◾ درصورتی‌که همه برنامه‌ها ونتایج خوب پیش روند، بازسازی اندام‌ها می‌تواند تا سال ۲۰۲۰ انجام شود.پروفسور سینکلر اضافه کرد که امیدوار است تا پنج سال آینده این قرص‌ها وارد بازار جهانی شود و هزینه خرید آن نیز بیش از یک فنجان قهوه نباشد.

◾◾دانشمندان این گروه تحقیقاتی روی
مولکول، nicotinamide adenine dinucleotide کار می‌کنند که نقش مهمی در تولید انرژی در بدن انسان دارد و برای درمان بیماری پارکینسون مورداستفاده قرار می‌گیرد اما در حال حاضر خواص ضد پیری آن مورد آزمایش قرارگرفته است.

▫️▫️▫️بر اساس اظهارات سرپرست این گروه تحقیقاتی، او از این مولکول استفاده کرده و سن خود را تا ۲۴ سال کاهش داده است و پدرش که ۷۹ ساله است نیز از زمانی (یک و نیم سال پیش) که این مولکول را استفاده کرده، برای ورزش‌های هیجان‌انگیز، ماجراجویی و طبیعت‌گردی آمادگی کامل دارد و به آن‌ها می‌پردازد. علاوه بر آن پروفسور سینکلر این روش را برای همسر برادر خود که در دهه ۴۰ سالگی به یائسگی رسیده بود، انجام دادپس ازانجام این روش متوجه باردار شدن همسر برادرش شد.

▫️لازم به توضیح است که در رابطه با طول عمر و روش‌هایی که به افزایش آن کمک کند، تحقیقات و پژوهش‌های بسیاری انجام‌شده است. قابل‌توجه است که به باور گروهی از محققان فرانسوی، در شرایطی که هر نسل از انسان‌ها در قرون اخیر به نسبت نسل پیشین خود از طول عمر بیشتری برخوردار بودند، انسان در آستانه رسیدن به حد نهایی طول عمر خود بوده و امکان زندگی بیشتر از این مدت‌زمان وجود ندارد. در این بازنگری اطلاعات، محققان به اطلاعات تاریخی توجه ویژه‌ای کرده و پارامترهایی ازجمله ژنتیک و محیط‌زیست را مدنظر قراردادند.برخلاف نظریات پژوهشگران فرانسوی، محققان دانشگاه مک گیل کانادا معتقد هستند که ازنظر علمی محدودیتی برای طول عمر و میزان زندگی انسان وجود ندارد.

▫️تیمی از پژوهشگران دانشگاه اکستر دیوون در بریتانیا در مطالعات جدید خود موفق به کشف ژن‌هایی شده‌اند که با طول زندگی والدین افراد در ارتباط بوده و دانشمندان امیدوارند به‌وسیله دست‌کاری این ژن‌ها بتوانند به افزایش طول عمر انسان کمک کنند.

▫️مطالعات جدید پژوهشگران دانشگاه بوستون در ایالات‌متحده آمریکا نشان‌دهنده وجود یک گروه عمومی از ژن‌ها است که مسئول طول عمر تاسنین۸۰ و ۹۰ سالگی بوده وگروهی ازمؤلفه‌های ژنتیکی نادر نیز در برخی افراد منجر به طول عمر بالای صدسال می‌شود.

◾گروهی ازپژوهشگران درتحقیقات خود دریافتند که شیوه زندگی بر مبنای سلامتی دلیل کافی برای رسیدن به طول عمر بالا محسوب نشده و به نظر می‌رسد ژنی در این رابطه در بدن وجود دارد که به انسان کمک می‌کند تا بیشتر عمر کند. بدن افرادی که صدساله یا بیشتر بوده و زیاد عمرمی‌کنند به زیاد کردن ویا ترویج ژن مخصوص طول عمر می‌پردازد.

◾◾علاوه بر آن محققان دانشگاه کپنهاگ در پژوهش‌های خود به این نتیجه رسیدند که مردان باهوش شانس بیشتری برای داشتن عمر طولانی‌تر خواهند داشت چراکه معمولاً این افراد از عملکرد فیزیکی بهتری در دوران کهن‌سالی برخوردار هستند.

✍ منبع :http://bit.ly/2NFpyA4

https://t.me/razmosaver

نوشته شده در گروه: روانشناسی, مقاله

ارسال دیدگاه (۰) ↓

ارسال دیدگاه