مقالات

تفاوت در سبک رفتاری و سیستم حمایتی همسران

F5BEEF2E-AC81-46E8-BD2F-5633A160E9B0

جنسیت: زن

وضعیت تاهل: متاهل

سال تولد: ۱۳۶۵

موضوع: روانشناسی

متن سوال : با سلام، من مدت ۷ سال است که ازدواج کردم. همسرم بسیار مهربان و همراه با من است. همیشه خواسته های من رو تو الویت قرار میده. ولی من از بعد عقد تا حالا چند مشکل با ایشون داشتم که تاکنون هم ادامه داره و نمیدونم چطوری باید این مشکلات رو حل کنم یا باهاشون کنار بیام. اول اینکه تو موضوعات اداب غذا خوردن و نحوه سلام و احوالپرسی و طرز نشستن و .. با ایشون مشکل دارم. اداب رو خیلی کم رعایت میکنن. و مهمتر از این، خانواده شون هستن که خیلی بیخیال و بی تفاوت نسبت به فرزندانشون و مشکلات فرزندان هستند و همیشه رفاه و راحتی خودشون مدنظرشون هست، درصورتی که خانواده من خیلی برای فرزندانشون زحمت میکشن و مایه میذارن. این موضوعات همیشه اذیتم میکنه. به نظر شما چیکار کنم؟ 

پاسخ

سلام

در خصوص سوال اول : 

بهتره در موارد مختلف بهشون پیشنهاد بدی که اداب درست اینه ولی در زمان حضور افراد نباشه برای مثال قبل از میهمانی با ارامش در مورد نحوه لباس و انتظاراتی که دارید صحبت کنید. ولی نقش ناظر رو به خودت نگیری. 

سوال دوم:

انتظار از بستگان یک حقیقت است ولی سیستم حمایتی داوطلبانه است و ما نمی توانیم چیزی را از دیگران طلب یا انتظار داشته باشیم بنابراین نباید این موضوع و مقایسه ها تنش افرین بشه. 

در نهایت اگر خودتون نتونستید موضوع را حل کنیدحتما از مشاور خانواده کمک بگیرید. 

دکتر جلال مرادی

نوشته شده در گروه: پرسش و پاسخ

ارسال دیدگاه (۰) ↓

ارسال دیدگاه