مقالات

اثر پیگمالیون

🔶️اثر پیگمالیون (به انگلیسی: Pygmalion effect) اشاره به یک پدیده روانشناسی دارد که بر اساس آن افراد نسبت به سطح انتظارات دیگران واکنش‌های مستقیم نشان می‌دهند. برای نمونه اگر معلمی براین باور باشد که بچه‌ای کند ذهن است، خود بچه هم باور می‌کند و واقعاً دیر یاد می‌گیرد در عین حال عکس این نیز صادق است و اگر از کسی انتظارات بالایی برود او تلاش خود را برای دست‌یافتن به چنین انتظاری بالاتر می‌برد.

اثر پیگمالیون که «انتظار دیگران از عملکرد شخصی» نیز نامیده می‌شود، یک پدیدهٔ طبیعی است که توسط دانشمندانی به نامهای رابرت رازنتال و لنور جکابسون کشف شده است. بعد از مطالعات و تحقیقات علمی بسیاری، این متخصصان نظریهٔ جدیدی را پیرامون اثر انتظارات دیگران بر روی عملکرد شخصی بدست آوردند.

واضح‌ترین آزمایش‌ها در این مورد بر روی کودکان انجام شده‌است. تست IQ از تعدادی دانش آموز گرفته شد و برخی از دانش آموزان به طور تصادفی انتخاب شده و به عنوان برندگان، به معلمانشان گزارش شدند و بعد از اینکه با این برندگان قلابی همانند دانش آموزان باهوش و با استعداد رفتار شد به طور قابل توجهی در آزمون بعدی نتایج بهتری داشتند. اما بچه‌هایی که برندگان واقعی این تست بودند ولی به معلمانشان گزارش نشدند، هیچ پیشرفتی را ارائه ندادند.

نام این پدیده از یکی از شخصیت‌های داستان اوید سرچشمه می‌گیرد. پیگمالیون فرمانروای کیپرس بود. وی مجسمه‌ای بسیار زیبا ساخت و عاشق آن مجسمه شد. به همین دلیل از خداوند درخواست کرد که به این مجسمه روح و زندگی بخشد.
باید دقت کنید که این اثر مانند یک شمشیر دو لبه عمل می کند. و همان قدر که باعث پیشرفت می شود می تواند مضر باشد.
ده پیشنهاد به مدیران برای نهادینه کردن اثر پیگمالیون در کارمندان :
۱-    در کارکنان اعتمادبه‌نفس ایجاد کنید.
۲-    باور کنید که هر فرد به‌طور بالقوه توان انجام دادن کارها را دارد.
۳-    اهداف چالشی تنظیم کنید.
۴-    انتظارات عملکرد بالا داشته باشید.
۵-    در مواقع ضروری بازخورد مثبت و سازنده ارائه دهید.
۶-    از ناامید کردن کارکنان، چه به‌صورت کلامی و چه غیرکلامی بپرهیزید.
۷-    در روند انجام موفق وظایف، کارکنان را تشویق و تقویت مثبت کنید.
۸-    به کارکنان کمک کنید تا مهارت‌های جدید بیاموزند.
۹-    سعی کنید کارکنان در انجام مهارت‌ها به مرحله تسلط برسند.
۱۰- مراقب چرخه غیر اثربخش (لبه منفی) اثر پیگمالیون باشید.
@MignaChannel

نوشته شده در گروه: روانشناسی, مقاله

ارسال دیدگاه (۰) ↓

ارسال دیدگاه